Smart Home fórum

Úplná verze: Remotec ZXT600 - nefunkčný Cooling Panel - HC2
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Dobrý deň, 
viete mi prosím popísať ako pracovať s Cooling Panelom vo Fibare? Po pridaní zariadenia Remotec ZXT600 ovládam klimatizáciu LG z Devices ale po pridaní harmonogramu do Cooling panelu sa nič nedeje, Remotec nedostane signál k zmene teploty. 
Skúšal som aj zmenu hlavného termostatu v miestnosti, či hlavného senzoru miestnosti. Zónu s priradenou miestnosťou mám. 

Ďakujem
Sam
Dobry den,
Takze Vam na remotec vobec neposiela prikazy? Prosim Vas pri vytvarani zony ste zadali spravnu miestnost, v ktorej remotec mate?
(03-06-2020, 07:22 PM)HomeSystem.sk Napsal(a): [ -> ]Dobry den,
Takze Vam na remotec vobec neposiela prikazy? Prosim Vas pri vytvarani zony ste zadali spravnu miestnost, v ktorej remotec mate?

Dobrý deň, 
ano všetko bolo nastavené správne.

Snažil som sa informovať na to priamo u Fibara, tam ma odkázali na manuálne riadenie klimatizácie - klasicky cez "devices"
Ďalej som sa dostal k informácií, že Remotec pracuje len s panelom kúrenia "heating" , tam sa to snažím teraz vyladit a testovať tak aby klíma spolupracovala s kotlom na kúrenie. 

Padlock Samuel
Pokiaľ Vás Fibaro odkázalo na manuálne riadenie, tak to bude znamenať, že tam majú chybu Smile Ono väčšinou tie panely vo Fibare fungujú len na základe prelinkovaných zariadení, čo v tomto prípade Remotec nie je. 
To, či to však bude fungovať s panelom kúrenia (alebo teda tá logika) tak to je trochu na vyhranie sa. Teoreticky si môžete urobiť osobitnú miestnosť v dome, ktorej dáte vlastný harmonogram a v tej mistenoti bude len remotec. Tým pádom máte klasicky jeden harmonogram na miestnosť na kúrenie a jeden na chladenie. 
Použiť to spolu v jednom harmonograme by mohlo ísť, ak to Fibaro vyhodnocuje ako "Termostat" avšak bolo by asi zložité vypnúť kúrenie/chladenie pretože to sa väčšinou vypína pomocou zníženie/zvýšenia nastavenej teploty. Ak by ste ale znížili tepltou na 16 stupňov, kúriť Vám nebude, ale bude Vám chladiť. Preto by som to skúsil rozdeliť.