Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fibaro pohybový senzor stále zaznamenáva pohyb
#1
V systéme Homey mám niekoľko Fibaro pohybových senzorov no jeden mi neustále zaznamenáva pohyb. Skúsil som:

- Nastaviť nižšie jeho citlivosť
- Vypol som tamper
- Skúsil som ho niekoľko krát odobrať a pridať

Nič z toho nepomohlo. Nestretol sa s tým niekto?
Odpovědět
#2
V systéme Homey sa toto niekedy objavuje a jediné, čo asi funguje je zmeniť počet impulzov potrebných na zaznamenanie pohybu z 2 na 3. Je to v nastaveniach parametrov. Senzory sa potom "upokoja" a fungujú. Túto vec sme reportovali do Athomu, mali by na oprave pracovať.
Sme dodávateľom Z-Wave komponentov od všetkých významných výrobcov na Slovenský trh. V našej ponuke nájdete produkty značiek Fibaro, Aeotec, HeatIT, MCO Home a mnoho iných Idea
Odpovědět
#3
(01-03-2020, 10:18 AM)Užívateľ 1 Napsal(a): V systéme Homey mám niekoľko Fibaro pohybových senzorov no jeden mi neustále zaznamenáva pohyb. Skúsil som:

- Nastaviť nižšie jeho citlivosť
- Vypol som tamper
- Skúsil som ho niekoľko krát odobrať a pridať

Nič z toho nepomohlo. Nestretol sa s tým niekto?
Aj mne sa to obcas stáva, måm viac fibaro pohyb. szenzorov, a raz jeden sa "zalepī "   raz druhý ...., ja som zvykol szenzor prebudiť  ručne
Odpovědět
#4
(04-24-2020, 07:53 PM)Zolo Napsal(a):
(01-03-2020, 10:18 AM)Užívateľ 1 Napsal(a): V systéme Homey mám niekoľko Fibaro pohybových senzorov no jeden mi neustále zaznamenáva pohyb. Skúsil som:

- Nastaviť nižšie jeho citlivosť
- Vypol som tamper
- Skúsil som ho niekoľko krát odobrať a pridať

Nič z toho nepomohlo. Nestretol sa s tým niekto?
Aj mne sa to obcas stáva, måm viac fibaro pohyb. szenzorov, a raz jeden sa "zalepī "   raz druhý ...., ja som zvykol szenzor prebudiť  ručne
Zdravím,
zalepenie je trochu iný problém, ten skôr súvisí so sieťou. Máte tam dosť aktívnych prvkov? Nebliká Vám Z-Wave dioda na riadiacej jednotke príliš rýchlo? 
Toto je najčastejšie vtedy, ak:
-signál není dosť dobrý, preto senzor niekedy nevie zreportovať zmenu stavu
-sieť je preťažená, takže zariadenie v určitých momentoch nevie poslať report a vypadá zaseknuté. To sa prejavuje tou príliš často blikajúcou diódov.
Sme dodávateľom Z-Wave komponentov od všetkých významných výrobcov na Slovenský trh. V našej ponuke nájdete produkty značiek Fibaro, Aeotec, HeatIT, MCO Home a mnoho iných Idea
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)