Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aeotec Doorbell 6 nereportuje stlačenie tlačítka do HC3
#1
Po zapojení Aeotec Doorbell 6 mi do HC3 nereportuje stav stlačenia vonkajšieho tlačítka. Chcem na základe toho dať urobiť nejaké ďalšie akcie, keď niekto zvoní, aby aj bliklo svetlo a podobne, avšak neviem čítať stav stlačenia.

https://obchod.homesystem.sk/aeotec-doorbel/

Doorbell je verzie 0.15 a HC3 5.071
Odpovědět
#2
Zdravím,

Toto súvisí s malým rozdielom v podpore medzi Vaším dorbell a danou verziou FIBARO HC3. sú tu dve možnosti riešenia:

Doorbell vo verzií 0.15 je plne podporovaný, pokiaľ prejdete s FIBARO HC3 na verziu Z-wave 3.0. Toto je aktuálne v BETA testoch a prechod na Z-wave 3.0 by si aktuálne vyžadoval kompletné prerobenie systému (factory reset a následne vo Wizarde zvoliť Z-Wave 3.0). Ak však tento problém máte, keď už je Z-Wave 3.0 dostupná bežne, tak pridanie Doorbell 6 vo verzií 0.15 v systéme Z-Wave 3.0 Vám už zaručí bezproblemovú funkčnosť.

Pokiaľ však nie je možné prejsť na verziu Z-Wave 3.0 alebo nechcete prerábať celý systém, je možné Doorbird downgradovať na verziu 0.14, ktorá bola plne podporovaná vo Fibaro HC3. Downgrade je možný pomocou Z-Sticku:
https://obchod.homesystem.sk/z-wave-usb-z-stick-gen5/ 
alebo novšej verzie:
https://obchod.homesystem.sk/z-wave-usb-z-stick-gen7/

Downgrade Vám môžeme zabezpečiť aj my. Každopádne nám napíšte na podpora@homesystem.sk, pošleme Vám potrebný súbor alebo dohodneme downgrade u nás.
Sme dodávateľom Z-Wave komponentov od všetkých významných výrobcov na Slovenský trh. V našej ponuke nájdete produkty značiek Fibaro, Aeotec, HeatIT, MCO Home a mnoho iných Idea
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)